Zuzanna to siedemnastoletnia piękna kobieta, która aktualnie zamieszkuje Poznań, chłonąc sztuki piękne i lingwistykę. Jej podróż wśród sztuki wizualnej miała początek w dzieciństwie, kiedy to kochała przeobrażać się w różnego rodzaju postaci. Jak sama mówi, był to dla niej element dojrzewania, który nadal u siebie zauważa. Kiedy to już odziewanie się w cudze cechy przestało jej wystarczać, postanowiła je zacząć rysować. Ukazywać ludzką sylwetkę, bo to pociągało ją najbardziej. Z czasem zaczęła interesować ją coraz bardziej istota człowieka w oczach innych.

Wtedy w jej życiu pojawił się jeszcze jeden element tego, jak postrzegamy otaczających nas ludzi – mianowicie moda. Sama mówi, że nie lubi wspominać o tym innym, mimo że jest to jej hobby. Zuzanna widzi w tym coś więcej niż, jak często dla wielu, ucieleśnienie próżności człowieka.  Z czasem jej zauroczenie modą zaczęło przeradzać się w coś namacalnego. Nadal szyć nie potrafi, natomiast z czasem Panna Skiba zaczęła projektować.

Kiedy namiętność między Zuzanną a modą zaczęła wygasać, w jej życiu pojawiła się fotografia. Wszystko zaczęło się od zwykłej ciekawości. Pewnego czerwcowego dnia w 2017 roku wraz z koleżanką stworzyły awangardową sesję. Jak wspomina, wystarczyły im chęci, kilka kosmetyków i produktów spożywczych, aby wyszły dzieła godne nazwania je sztuką.

Potem wszystko nabrało rozpędu. Pierwszy aparat Zuzanny, zaraz potem pierwszy pokaz mody w jednej z poznańskich uczelni. Dzięki niemu poznała osoby, z którymi rozumiała się bez słów. Osoby “z branży”. Panna Skiba zdała sobie sprawę, że wpadła jak śliwka w kompot bo trudno jej będzie zniwelować apetyt na poznawanie nowych ludzi, robienie kolejnych zdjęć, po prostu tworzenie.  

Kiedy pytam jak przeprowadza swoje sesje, bez skrupułów odpowiada, że najczęściej są bardzo spontaniczne. Jednak kiedy Zuzanna staje za obiektywem, jest bardzo wymagająca. Od samego początku ma swoją własną wizję, do której spełnienia konsekwentnie dąży.  

Zuzanna wciąż się rozwija i jej prace są coraz częściej zauważane przez artystyczne środowisko. Wspierają ją w tym również przyjaciele i znajomi, z czasem coraz więcej osób z całej Polski zgłasza się do naszej bohaterki z prośbą o sesje.  

Zachęcamy do obejrzenia niektórych prac Zuzanny i obserwowania ich w social mediach, które opowiedzą dalszą część tworzącej się historii. Dziękuję bardzo za możliwość poznania tak interesującej i pracowitej osoby jak Zuzanna Skiba i życzę jej dalszych sukcesów.