„Płeć nie znaczy” to autorski projekt Daniela, z którym jest bardzo związany emocjonalnie. Bodźcem do jego stworzenia były głównie własne przeżycia autora. Zaczynając od lekcji w-fu w szkole, kończąc na krytykowaniu zachowań nie będących normami społecznymi co do płci i wyznaczonych ról w społeczeństwie.

Przygoda Daniela z fotografią rozpoczęła się bardzo niewinnie. Od pierwszych zdjęć znajomych telefonem, do ambitnej fotografii oraz własnego projektu.

Nie chodzi tu o narcyzm u mężczyzn czy kult siły u kobiet, nie chodzi o przerzucanie cech nie do końca pozytywnych do innych ram, a o „fuzjowanie” pozytywnych cech, zainteresowań, zachowań itp. w swoją tożsamość. W ostatnich tygodniach zrozumiałem właśnie, że nie tyle chodzi o płciowość, która oczywiście jest istotna dla samego braku jej znaczenia, ale w projekcie chodzi bardziej o kreowanie indywidualnej tożsamości.

Projekt, jak zapewne wiele elementów sztuki, poddany jest dowolnej interpretacji, natomiast tu przekaz jest nie przedstawiony nam w „ostry” sposób, ale ma bardzo zrozumiałe znaczenie i na pewno zadowala przeróżnych odbiorców.

Nie jest to projekt, który tylko pokazuje nowy odcień obecnej sytuacji, jakim jest postrzeganie całej tożsamości płciowej i seksualnej. Ale też inicjatywa zrzeszająca młodych, ambitnych ludzi, która prowokuje do działania i zastanowienia się nad poruszanym tematem.

Z fotografowania oryginalnych ludzi i inspirowania się Tumblerem i Vogue, narodził się piękny projekt na ważny temat, który miał zmieniać podejście do fotografii-sztuki tak, żeby nie ograniczała się ona tylko do formy wirtualnej. 

Nasz bohater ma również wizję „rozwodu” z fotografią i rozpoczęcia nowej drogi w świecie tworzenia sztuki wizualnej. Daniel dalej będzie kontynuował swój projekt i właśnie trwają do niego przygotowania. Możesz śledzić dalsze losy tego przedsięwzięcia, a tutaj nawet wesprzeć jego dalszą artystyczną działalność.