Noah – Pamiętnik

Na pierwszy ogień poszedł najbardziej rozpoznawalny bohater. Każdy kto widział ten film, a widział go chyba każdy, ma go pewnie za jeden z bardziej romantycznych i subtelnych filmów. Ja mogłabym go oglądać w nieskończoność.

Sebastian – Szkoła uwodzenia

Postać, która nareszcie pokazuje, że romantycy to nie tylko dobrzy mężczyźni. Którzy widzą i żyją samą miłością. Nie wiem nawet, czy on nie jest bardziej pociągający niż Noah. Ale teraz o postaci filmowej, w której się zakochałam…

Gil – O północy w Paryżu

Nie zrozumiały i nie przebiegły, bohater, który żyje własną powieścią, Paryżem i latami dwudziestymi ubiegłego wieku. Sama kocham ten film jak większość działalności Woody’ego Alena. Trochę mu współczułam, a trochę byłam pod wrażeniem tego, że nadal był sobą i marzyłam o poznaniu go…

Renato – Maléna 

Bohater jakże młody i jak niesamowicie pasujący i nie pasujący. Jest tak urokliwy i magiczny w tym co robi, że czasami miałam wrażenie, że to nie możliwe. Na pierwszy rzut oka, jest jak każdy inny… ale jego słowa, gesty, zachowanie, pomysły i miłość, która kierowała się uczuciem i pożądaniem na przekór wszystkiemu.

Peterson – Paterson

Film, który pozostaje w pamięci. Jeden z lepszych alternatywnych filmów zeszłego roku. Trzeba go zobaczyć, a bohater… dziwny, a jeszcze dziwniejsze są jego relacje. Poeta i kierowca autobusu w Peterson, co mówi samo za siebie. Z psem, notesem i zwariowaną żoną może chyba wszystko.

Gabriel – W jego  oczach

Pokochałam go już po filmie, bo jest jak otwarta księga z szyfrem. Jego ruchy są tak subtelne i realistyczne. Jego zakochanie i… cały ona jest jakby obserwowane w realu. To najbardziej realistyczny i zwyczajnie prawdziwy film o miłości. Podbił moje serce swoim zakochaniem do Leonarda i stonowaną frywolnością.