”Kwiat Jabłoni ”to bratersko-siostrzany duet wykonujący piosenki folkowo-popowe. W swojej twórczości  Kasia i Jacek łączą fortepian, mandolinę, elektryczne brzmienia i swoje niesamowite głosy. Inspiracją do powstania nazwy była marka taniego wina jabłkowego sprzedawanego za czasów PRL oraz dom rodzinny, który znajduje się w sadzie.

photo by Wojciech Grzedzinski mob 0048602358885 wojciech.grzedzinski@gmail.com wojciechgrzedzinski.com

Pierwsza do szkoły muzycznej postanowiła pójść Kasia. Dzień, w którym rodzice kupili jej stare, białe pianino wspomina jako jeden z najprzyjemniejszych w dzieciństwie. Jacek wziął przykład ze swojej siostry i również postanowił obrać taki kierunek w życiu. Wkrótce potem wujek zaczął uczyć go gry na mandolinie, w co wciągnął się bardzo szybko.

Początek kariery oboje wspominają bardzo dobrze. Ich wspólne muzykowanie zaczęło się w gimnazjum, przedtem nie mieli w zwyczaju grać razem. Teksty do utworów piszą oboje. Jacek czerpie inspiracje z tematów, które przerabia na studiach, natomiast Kasia pisuje pod wpływem emocji, a także w wyniku fascynacji polską poezją.

Oboje słuchają dużo muzyki poważnej, szczególnie tej XX wiecznej. Kasia najbardziej przepada za wielogłosowymi kompozycjami, które pochodzą z okresu renesansu i średniowiecza. Oboje kochają jazz, a z polskiego popu najbardziej cenią sobie twórczość Natalii Przybysz. Ich muzyczne inspiracje to onirystyczne brzmienia oraz teksty Fisza, akustyczne piosenki Domowych Melodii, nowoczesne aranżacje Brodki i szeroko pojęty folk amerykański.

„Kwiat Jabłoni” jest zespołem, który wyróżnia się na polskiej scenie. Poprzez połączenie instrumentów akustycznych z elektroniką, Kasia i Jacek wielu ludziom zapadają w pamięć. Często rozpoznawani są przez swoją najbardziej popularną piosenkę „Dziś późno pójdę spać”.  Oboje marzą o tym, żeby występować dla szerszej publiczności. Planują jesienną trasę koncertową, która obejmie między innymi takie miasta jak Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Toruń.

Więcej o zespole możemy dowiedzieć się na ich Facebook’u , Instagram’ie oraz kanale na YouTube.